016 628-80-42  lub  

Aktualności

Dodano: 25.09.2023
W dniu 26 września obchodzony był w Europie Dzień Języków Obcych, którego celem jest promocja różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcanie uczestników do nauki języków obcych, potrzebnych do osiągnięcia wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. W naszym przedszkolu już w poniedziałek 25 września, we wsparciu wychowawczyń i naszej anglistki, pani Doroty Grzech, dzieci z radością zapoznawały się z elementami kultury i języka wybranych państw europejskich: Włoch, Wielkiej Brytanii, Czech, Hiszpanii i Niemiec. Na przedszkolnym korytarzu oprócz radosnego polskiego "Dzień dobry!" można było usłyszeć dziecięce: "Buongiorno", "Hello/Good morning", "Dobrý den", "Hola/Buenos días", "Guten Morgen"! Rodzice wsparli swoje pociechy i starannie dobrali kolorystykę ubrań do barw flag narodowych poszczególnych państw. Dziękujemy! "Grazie", "Thank you", "Děkuju", "Gracias", "Dankeschön"!
Dodano: 15.09.2023
W dniach 14-17 września przeprowadzana była 30. Akcja Sprzątania Świata zorganizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Dzieci 5-6-letnie z grup starszych przy wsparciu Urzędu Miasta wyruszyły w piątek 15 września, by posprzątać najpierw teren obok przedszkola, a następnie przeszły najbliższymi ulicami. Dzieciom od razu rzuciły się w oczy niedopałki papierosów, więc pozbierały wszystkie napotkane na chodniku i (o dziwo!) na terenie przedszkola! Zboczyliśmy na boczną ścieżkę i tam, wśród rosnących dziko krzewów, dzieci wypatrzyły połyskujące się butelki i puszki. Zebraliśmy w ten sposób dwa worki śmieci, które dzieci z dumą pomagały nieść nauczycielom.
Dodano: 08.09.2023
W tym roku odbyła się już 12. odsłona akcji "Narodowe Czytanie", na którą zapraszała Polaków Para Prezydencka w dniu 9 września. Nasze przedszkolaki chętnie wysłuchały literatury polskiej już w piątek 8 września. Fragment "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej starszakom "Puchatkom" odczytała pani dyrektor Krystyna Figiel, po czym dzieci chętnie zaangażowały się w interpretację utworu wg "Misiowej Mamy" - Anety Konefał. Na koniec starszaki wspólnie stworzyły z wizerunki Jana i Cecylii.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 1 z 59 - wszystkich aktualności: 586]
© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Samorządowe Przedszkole nr 1 w Pruchniku.
ul. Szkolna 12, 37-560 Pruchnik, tel.: 016 628-80-42, e-mail:
realizacja i CMS: omnia