Aktywny Dzień Babci i Dziadka

Data publikacji: 16.01.2014

Styczeń - czas rodzinnych spotkań

Przedszkolacy już na początku stycznia zabierają się do pracy: przygotowują zaproszenia, drobne upominki dla seniorów rodu. Wreszcie nadchodzi ten wyjątkowy dzień, kiedy w naszym przedszkolu pojawiają się Babcie i Dziadkowie, których piosenką i wierszem witają wnukowie.
Uśmiechom i uściskom nie ma końca. Wielokrotnie wzruszenie bierze górę: łamiący się głos i łzy, to nieodłączny element tego świątecznego spotkania.

Swoistą innowacją w tym roku szkolnym było zaangażowanie najbliższej rodziny do uczestnictwa w zabawach ruchowych podejmowanych w czasie uroczystości. Prekursorami byli najmłodsi przedszkolacy: „Motylki" i „Krasnale". Odejście od standardowego charakteru imprez rodzinnych zaowocowało wesołymi tańcami seniorów rodów. Nieodłączne stały się tutaj: metoda Klanzy i metoda aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss.

Co prawda już wcześniej wszelkie imprezy rodzinne obejmowały montaże, w których nacisk kładziono na ruch, jednak dopiero w tym roku, aktywność ta objęła widzów.

Wnioskując z uśmiechów ta modyfikacja przypadła do gustu obu stroną.

Niechaj Dziadzio z Babunią

tak nam długo żyją,
póki komar i mucha
morza nie wypiją.