Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

Data publikacji: 07.02.2014

"Bezpieczny Przedszkolak"

07.02.2014 roku Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, który nawiązywał do Ministerialnej Akcji „Ćwiczyć każdy może" organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor MOKSiT w Pruchniku mógł on się odbyć na terenie Ośrodka.

Konkursie udział wzięły dzieci z dwóch starszych grup: „Misie" i „Puchatki". Przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zabaw, których celem było:

• Upowszechnienie edukacji na temat bezpieczeństwa.
  • Kształtowanie pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa.
  • Przybliżenie dzieciom przepisów z znaków obowiązujących w ruchu drogowym.
  • Dostarczanie wiedzy na temat sytuacji będących źródłem bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia.
  • Sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach.
  • Rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w grupie.

Podejmowane działania opierały się na zróżnicowanych metodach i formach aktywizujących dziecko:

• Drama - scenki sytuacyjne;
  • Ćwiczenia sprawnościowe;
  • Układanie tematycznych puzzli;
  • Rozwiązywanie zagadek słownych i obrazkowych;
  • Udzielanie odpowiedzi na pytania, wyjaśnienia;
  • Popisy wokalne - śpiewanie tematycznych piosenek;

Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki. Wspólne zabawy o charakterze profilaktycznym miały swoją kontynuację w przedszkolu podczas zajęć zorganizowanych oraz dowolnych.

Pani Dyrektor MOKSiT otrzymała pamiątkowy Dyplom, który stanowi wyraz wdzięczności za pomoc w kształtowaniu u najmłodszych mieszkańców Pruchnika bezpiecznych postaw i zachowań.

Ogromne podziękowanie należą się również Pani Agnieszce, która zadbało o sporządzenie fotoreportażu z Konkursu.