Świeto Flagi

Data publikacji: 30.04.2014
30 kwietnia obchodzono w Przedszkolu Samorządowym Święto Flagi. Z tej okazji dzieci z grupy „Misie" zaprosiły Gości: przedstawicieli władz Gminy Pruchnik, Rodziców, Nauczycieli oraz przedszkolaków na wycieczkę po Polsce - Ojczyźnie widzianej oczyma przedszkolaka. Średniaczki zaprezentowały program artystyczny, pt. „Kto ty jesteś?".

„Dekalog Małego Plaka"

Wdzięczne dziecię.
Coś jej winien?
Oddać życie.

Obchody majowych świąt w dzieci zakończyły spacerem ulicami Pruchnika.
W rękach wszystkich przedszkolaków powiewały biało- czerwone flagi własnoręcznie wykonane na zajęciach w przedszkolu. Symbole narodowe powinny  wzbudzać dumę dzieci z tego, że są Polakami  i tak też się było, gdyż przedszkolaki z dumą prezentowały swoje chorągiewki i obdarowywały nimi mieszkańców.

Środowe uroczystości poprzedziły tygodniowe bloki tematyczne, w trakcie których dzieci rozmawiały o symbolach narodowych, legendach i podaniach związanych z historią Ojczyzny. Taka forma celebrowania nadchodzących świąt państwowych, to ważny element wychowania patriotycznego i kształtowania tożsamości narodowej  małych Polaków.
W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Budzenie zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi z pewnością pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny.

Zobacz więcej zdjęć