Certyfikat "Szkoła w Ruchu"

Data publikacji: 27.05.2014

sport.jpg

Z radościom ogłaszamy, że otrzymaliśmy Certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła w Ruchu".

Zdobycie tego tytułu było możliwe dzięki istotnemu zaangażowaniu wszystkich przedszkolaków, nauczycieli i pracowników przedszkola, a przede wszystkim naszych seniorów, którzy przyczynili się do realizacji założeń projektu uczestnicząc w Aktywnym Dniu Babci i Dziadka. W projekcie aktywny i twórczy udział wzięły wszystkie grupy wiekowe. szkolawruchu.png

Wszelkie informacje na temat sposobu realizacji projektu oraz fotoreportaż z jego realizacji przedstawiliśmy już państwu w artykule „Ćwiczyć każdy może".

Do Akcji przyłączyło się ponad 4 tysiące szkół i przedszkoli z całej Polski, które chcą się aktywnie wpisać się w trwający „Rok Szkoły w Ruchu".
Rok Szkoły w Ruchu jest inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej, który do współpracy zaprosił instytucje rządowe, środowiska sportowe, naukowe i organizacje pozarządowe.

Wszystkie działania „Roku Szkoły w Ruchu" promują aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży.

rsr.png

Jedną z propozycji jest akcja „Ćwiczyć każdy może", zachęcająca szkoły i przedszkola do aktywnego wypełniania czasu uczniów nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego i zajęć sportowych.

Szkoły i przedszkola swoimi pomysłami na zabawy w ruchu (m.in. roztańczone przerwy, przeciąganie liny, rajd parasolowy, czy tydzień z ping-pongiem) dzieliły się na specjalnie utworzonej stronie.

obrazek16.jpg