Data publikacji: 04.06.2014

"Kolorowy Piknik"

xclv8.gif

04.06.2014 roku z okazji Dnia Dziecka zorganizowany został w naszym przedszkolu bal pod hasłem „Kolorowy Piknik" prowadzony przez animatorów z teatru „Bazyl Art". Dzieci wesoło spędziły czas uczestnicząc w tańcach, zabawach i konkursach. W tym dniu każde dziecko otrzymało również słodki upominek.

Korzystając z okazji jakim jest to wyjątkowe święto warto przypomnieć sobie to co jest źródłem i sensem Dnia Dziecka, a więc Konwencje o Prawach Dziecka.

unlosml.jpg

Pomoc dzieciom to obszar zainteresowań wielu organizacji i instytucji charytatywnych działających zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Do najpopularniejszych w Polsce należą:

Bez_nazwy_3.jpg www.fdn.pl

Bez_nazwy_4.jpg  www.fundacjapolsat.pl

Bez_nazwy_5.jpg  www.hospicjum-podkarpackie.pl

Bez_nazwy_6.jpg  www.unicef.pl

Instytucje te, to organizacje humanitarne i rozwojowe działające na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - robią wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracują w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Tematykę tą w sposób pełny przedstawiają materiały prezentowane na stronie UNICEFU.