Dzień Marchewki u Puchatków

Data publikacji: 06.10.2015

"Na Marchewki Urodzinki"

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo, a każdy moment tego dnia tematycznie wiązał się z Marchewką i jej przygodami.

Celem tego dnia było rozwijanie zainteresowania otaczającym światem oraz przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz zapoznanie dzieci ze sposobami przetwarzania marchewki, jako ważnego składnika diety. Dzieci piły sok marchewkowy, chrupały marchewkę i z apetytem jadły marchewkową surówkę.

Wszyscy świetnie się bawili, dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, muzycznych i plastycznych związanych z marchewkowymi utworami wokalnymi i literackimi „Witaminki, witaminki", „Na marchewki urodziny" , „Na straganie". Powstało wiele kreatywnych marchewkowych prac plastycznych!

Treści poznawcze realizowane w ramach metody projektów badawczych opartych na zabawach eksperymentalnych. Dzieci obserwowały rozwój marchewki, jej wygląd ciężar i wielkość z wykorzystaniem ilustracji oraz narzędzi pomiarowych: wagi, linijki, metra krawieckiego, stolarskiego oraz własnych rączek.

Był to dzień pełen śmiechu, ale właśnie o to chodziło, aby był on:

• wyjątkowy,
  • zdrowy,
  • witaminowy,
  • pomarańczowy,
  • marchewkowy,
  • na długo pozostający w pamięci przedszkolaków.

Po takiej dawce witamin, na pewno wszystkie będą zdrowe i uśmiechnięte.