Basiowy Bal Pasiastych

Data publikacji: 25.11.2015

Basia się spodobała i pomaszerowała w świat...

bal_pasiastych_logo.jpg

25 listopada w naszym przedszkolu odbył się Basiowy Bal Pasiastych organizowany w ramach Przedszkolnych Andrzejek. Celem balu było zachęcenie do rozwijania zainteresowań zwyczajami i tradycjami ludowymi w kontekście poznawania utworów literatury dziecięcej.

Hasłem tegorocznej zabawy było wprowadzenie dzieci w świat wartości, którymi należy się kierować. Dzięki książeczkom Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak możliwe było przedstawienie w formie zabawy kilku zasad Janusza Korczaka dotyczących praw dziecka: prawa do swoich tajemnic, do marzeń i szacunku.

Dzieci  ubrane, tak jak bohaterka książeczek Basia - w paski, wesoło bawiły się przy muzyce oraz wykonywały zadania plastyczne. Bal zakończył się wspólnym zdjęciem i wręczeniem wszystkim uczestnikom zabawy słodkich upominków, zaś poszczególnym grupom przedszkolnym przekazaniem książeczek z serii „Basia".

130416184642.jpg

Ten kolorowy dzień przyniósł zarówno dzieciom, jak i nam dorosłym wiele radości oraz uśmiechu.