Witamy Świętego Mikołaja

Data publikacji: 07.12.2015
A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna od domu do domu ciężą pracę ma ...

mikolaj77_1.gif

7 grudnia przedszkole odwiedził wyjątkowy gość.

Pomimo braku białego puchu, do Pruchnika przyjechał zaprzęg Świętego Mikołaja wraz z Elfami.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych dni  w roku.

Dzieci przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.
Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.
Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych" dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i po godzinie 12 zawitał do przedszkola. Najpierw gościł w sali Biedronek potem zawitał do Motylków, Krasnali, Misiów i Puchatków.

Wizyta Mikołaja minęła w miłej atmosferze, wzbudziła wiele emocji, wszystkie dzieciaki jeszcze długo po spotkaniu przeżywały ten dzień.