Dzisiaj w Betlejem ...

Data publikacji: 21.12.2015

Wigilijne spotkanie przy kolędzie

lin1_1.gif

„Grudniowa cudna noc z kolędą przyszła do nas
Grudniowa cudna noc przez ludzi wymarzona
I wokół cały świat pierzynką otuliła
Zmieniła w bajkę sad i gwiazdy zapaliła"

Tymi słowami 21 grudnia rozpoczęło się w naszym przedszkolu wigilijne spotkanie przy kolędzie przedszkolaków, rodziców i pracowników przedszkola.

Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia ulubione święta wszystkich dzieci. Magiczny nastrój tych Świąt poczuć można także i w przedszkolu, gdy każdego roku dzieci z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem przygotowują świąteczne ozdoby, dekoracje, śpiewają kolędy, czy przygotowują Jasełka dla swoich najbliższych.

Piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci, przeplatane krótkimi wierszykami i życzeniami oraz wspólne śpiewanie znanych wszystkim kolęd, wprawiły zebranych gości w świąteczny nastrój.

Nikt nie myślał o codziennych sprawach i obowiązkach, nikt nie spieszył się do domu. Wszyscy razem z ogromnym przejęciem śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem.

jasełka_1.jpg