Akademia Aqafresh u Maluszków

Data publikacji: 03.10.2016

Pastusiowe Przygody ...z Motylkami i Krasnalkami

akademia_aquafresh.jpg

Rok przedszkolny 2016/2017, to kolejny rok gier i zabaw realizowanych w ramach "Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkoli" zorganizowanego przez Akademię Aquafresh.

W październiku pierwsze spotkanie z Pastusiami - bohaterami Akademii Aquafresh miały dwie najmłodsze grupy: Motylki i Krasnalki.

Maluszki spędziły wiele czasu na zabawach rozwijających wiedzę dotyczącą „profilaktyki stomatologicznej".

Poznawały perypetie Szczotkusia, martwiły się psotami Robaczka - Prucniaczka i zastanawiały się, jak ochronić Zębusia.

Wspólne piosenki i tańce, zabawy plastyczne i matematyczne z Bilim i Lilli pomagały lepiej zrozumieć problemy naszych ząbków.

Nadrzędnym celem prowadzonych zajęć było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej.

Poprzez zabawę maluszki utrwaliły sobie wiedzę o tym: jak dbać o zęby, skąd się biorą zęby, dlaczego należy chodzić do lekarza dentysty i co należy jeść by mieć zdrowe zęby.