Pan Leśniczy w Przedszkolu

Data publikacji: 13.12.2010
Nadchodzi zima. To okres trudny dla wszystkich. Ważne, żeby w tym czasie umieć pomagać sobie wzajemnie. 13 grudnia nasze przedszkole odwiedził gość, który jest ważną postacią, zwłaszcza dla zwierząt - Pan leśniczy

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."
H. Zdzitowiecka

Pan Leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.
Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.
Dzieci podziękowały gościowi gorącymi brawami i koncertem piosenek zimowych.
Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.