Święto Wody i Zdrojka u Puchatków

Data publikacji: 11.05.2018

Błękitny Dzień u Puchatków

Dnia 11.05.2018 r. dzieci z grupy "Puchatki" z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Pruchniku obchodziły Święto Wody i Zdrojka.

Z tej okazji, wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami pracującymi w tej grupie,ubrani byli w odcieniach niebieskich - symbolizujących wodę lub zielonych - symbolizujących świat przyrody. Zamiast słodkich soków dzieci przyniosły wodę niegazowaną, którą piły w ciągu dnia. Cała grupa przeprowadziła doświadczenia związane z wodą, dzięki temu dzieci poznawały jej właściwości; śpiewały piosenkę w języku angielskim o deszczu pt. "It is rainning", inscenizując ją ruchem; przeprowadzono zabawy z tablicą interaktywną, wybierając gry związane z wodą; dzieci wykonywały własną sałatkę owocowa, gdzie wcześniej same myły wykorzystywane przez siebie owoce, poznając i utrwalając znaczenie tej czynności.

Zwieńczeniem całego dnia było uroczyste odśpiewanie Zdrojkowi "Happy Birthday" w języku angielskim oraz "Sto Lat" w języku polskim.

Cały dzień pobytu dzieci w przedszkolu poświęcony był wodzie, ekologii oraz Zdrojkowi. Wszystkie podejmowane działania miały za zadanie wprowadzić i utrzymać radosną atmosferę aby ten dzień miał charakter uroczysty. Miał na celu utrwalenie w dzieciach myśli, że woda jest ważna w życiu każdego człowieka.