016 628-80-42  lub  

Aktualności

Senior Vigor - Spektakl "Bajkowy pociąg"

Data publikacji: 08.12.2021
 
A Smerfem Była Moja Babcia ...

 

 

     Grudzień, to prawdziwie magiczny miesiąc o czym przekonały się Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Pruchniku. 6 grudnia dzieci spotkały się z najprawdziwszym, brodatym i roześmianym Świętym Mikołajem, a dwa dni później uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu - spektaklu teatralnym w wykonaniu członków Stowarzyszenia Senior Vigor z Pruchnika.

Wiemy, że na naszych Przyjaciół ze Stowarzyszenia zawsze możemy liczyć. Cykliczne odwiedziny w Przedszkolu podczas świątecznych spotkań z kolędą, zaproszenia na fantastyczne adaptacje bajeczek i baśni, nie raz umilały czas naszym Przedszkolakom. Członkowie Stowarzyszenia nie zapomnieli o nas również w trudnym czasie zdalnego nauczania- aktywnie zaangażowali się w Akcję Audiobooki dla dziecka wzbogacając multimedialną bibliotekę Przedszkola swoimi interpretacjami wierszy dla dzieci.

Nasze Przedszkolaki mają to wyjątkowe szczęście i zaszczyt, że od kilku lat mogą obserwować Seniorów w akcji, podziwiając ich niezapomniane kreacje aktorskie. Spektakl „Bajkowy pociąg", to piękny świąteczny prezent, który w tym roku otrzymały dzieci od Stowarzyszenia. Pomimo Covidu mogliśmy przenieść się w świat bajki i baśni. Dzieci z zachwytem obserwowały poszczególne odsłony przedstawienia, dopingowały Jasia i Małgosię, przeżywały historię Czerwonego Kapturka oraz przerażającej Czarownicy, śpiewały i tańczyły na widowni wraz z Krasnoludkami i Smerfami.

Niespodziankom nie było końca, szczególnie gdy w bajkowych bohaterach, nasze dzieciątka rozpoznały ukochane postacie swoich własnych babć i dziadków. Dla pracowników naszego Przedszkola były, to również wzruszające chwile gdy mieliśmy okazję oglądać nasze nieco starsze - emerytowane koleżanki, które wciąż pamiętają o nas i naszych przedszkolakach. Zaskoczenie i duma, a przede wszystkim radość towarzyszyły zarówno widzom, jak i aktorom.
Uśmiechy nie schodziły z twarzy małych widzów, a zachwyt który pojawił się w momencie rozpoczęcia przedstawienia towarzyszył dzieciom do ostatnich dźwięków piosenki oraz morału przekazanego przez zachwycającą Wróżkę.
Dziękując, przedszkolaki nagrodziły Artystów gromkimi brawami. Oklaskom nie było końca, a mali widzowie nie mieli najmniejszej ochoty opuszczać tego wyjątkowego miejsca z jego atmosferą i czarem.

Przedszkolaki przekazały również pamiątkowy Dyplom dla wszystkich uczestników oraz organizatorów tej wyjątkowej inicjatywy. W imieniu swoim i dzieci serdecznie dziękowaliśmy i nadal stokroć dziękujemy za niezapomniany czas. Doceniamy, podziwiamy, a na dowód tego niech pozostaną opowieści dzieci, które do dziś dnia wspominają kucyki Małgosi, suknię wróżki i ...

 

 

Biedronki
Biedronki
Biedronki
Biedronki
Krasnalki
Krasnalki
Krasnalki
Krasnalki
Krasnalki
Krasnalki
Krasnalki
Krasnalki
Motylki
Motylki
Motylki
Motylki
Motylki
Motylki
Motylki
Motylki
Puchatki
Puchatki
Puchatki
Puchatki
Puchatki
Puchatki
© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Samorządowe Przedszkole nr 1 w Pruchniku.
ul. Szkolna 12, 37-560 Pruchnik, tel.: 016 628-80-42, e-mail:
realizacja i CMS: omnia