Dzień Pluszowego Misia u Biedronek

Data publikacji: 25.11.2022

"Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci. Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci."

Czesław Janczarski

25 listopada obchodzimy jedno z najbardziej sympatycznych świąt, jakim jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Kto z nas nie miał w dzieciństwie ukochanej przytulanki? Ten jeden, jedyny pluszowy miś towarzyszył chyba każdemu z nas. Święto Pluszowego Misia obchodzimy od 2002 roku, ale jego historia sięga roku 1902. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Popularność i ponadczasowość misiowych, pluszowych maskotek trwa do dziś. A listopadowe święto na cześć tych przytulanek jest świetną okazją do organizowania gier i zabaw dla dzieci.