Dodano: 15.09.2023
W dniach 14-17 września przeprowadzana była 30. Akcja Sprzątania Świata zorganizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Dzieci 5-6-letnie z grup starszych przy wsparciu Urzędu Miasta wyruszyły w piątek 15 września, by posprzątać najpierw teren obok przedszkola, a następnie przeszły najbliższymi ulicami. Dzieciom od razu rzuciły się w oczy niedopałki papierosów, więc pozbierały wszystkie napotkane na chodniku i (o dziwo!) na terenie przedszkola! Zboczyliśmy na boczną ścieżkę i tam, wśród rosnących dziko krzewów, dzieci wypatrzyły połyskujące się butelki i puszki. Zebraliśmy w ten sposób dwa worki śmieci, które dzieci z dumą pomagały nieść nauczycielom.
Dodano: 08.09.2023
W tym roku odbyła się już 12. odsłona akcji "Narodowe Czytanie", na którą zapraszała Polaków Para Prezydencka w dniu 9 września. Nasze przedszkolaki chętnie wysłuchały literatury polskiej już w piątek 8 września. Fragment "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej starszakom "Puchatkom" odczytała pani dyrektor Krystyna Figiel, po czym dzieci chętnie zaangażowały się w interpretację utworu wg "Misiowej Mamy" - Anety Konefał. Na koniec starszaki wspólnie stworzyły z wizerunki Jana i Cecylii.
Strona: ««  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 4 z 62 - wszystkich aktualności: 613]