Biedronki - 01.04.20211

Tematyka tygodnia: Święta, święta, biją dzwony

Temat w czwartek: Prima aprillis

Prima Aprillis – to się pomylisz! Wyrzuć więc swoje żale – zrób komuś figla i nie smuć się wcale. Bo dziś królują tu żarty i psoty – takie małe, nieszkodliwe, zabawne śmieszoty. Dzień jest to na pewno wieeeelce wspaniały, bo robi się wszystkim przemiłe kawały. A teraz zagadka przedszkolaku mały – wiesz kim ja jestem ? – Może Królem Ferdynandem Wspaniałym?

Zapraszam Cię dzisiaj do wielu zabaw z gwarancją uśmiechu!

Możesz zaprosić do zabawy całą rodzinę:

• Spójrz na zdjęcia poniżej - odganiesz co to za bajkowe postaci? A może poznasz, kim są te panie w przebraniach?
Prima Aprillis
Kłapouchy
Kaczka Dziwaczka
Tygrysek
  • Spróbuj razem z rodzicem wypowiadać w coraz szybszym tempie słowa ,,prima aprilis” – pośmiejcie się razem :)
  • Zapytaj rodzicam, na czym polega polska tradycja prima aprillisowa

Mała podpowiedź: Tradycja prima aprillisowa polega na robieniu żartów, celowym wprowadzeniu w błąd i nabieraniu kogoś, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. Celem tej tradycji jest rozbawienie innych.

• Wymyśl razem z rodzicem miły żart jaki można zrobić w domu pozostałym członkom rodziny
  • Spróbuj również dokonać zmiany w swoim wyglądzie, a następnie wysłlij zdjęcie do Pani z przedszkola z pytaniem "Kto/kim ja jestem?"
  • Spróbuj ułożyć bajkę o Królu Ferdynandzie Wspaniałym. Możesz ją również zilustrować lub namalować :)