Biedronki - 06.04.2021

Tematyka tygodnia: Wielkanoc

Temat we wtorek: Wielkanoc w naszych domach

Wiodąca aktywność: ruchowa

I "Wielkanoc z dinozaurami - malujemy gigantyczne pisanki" - zabawa w ruchu

Żeby rozbudzić całe ciało po świątecznych smakołykach, zapraszam do ruchowego malowania gigantycznych dinozaurowych jaj. Pomoże nam w tym pani Mary Jones z Akademii Krokieta i Lamy.

Link do zabaw:

II "Wielkanocny slalom" - zabawa grafomotoryczna

A skoro już całe ciało rozgrzane, to ręce i oczy już gotowe są do pracy, więc możemy wykorzystać nasze książeczki. Otwórzcie je na stronie 52 (książeczka z numerem 3).

• Przyjrzyj się uważnie symbolom na górze (pisanki, bazie, koszyczek). Następnie narysuj kredką drogę zgodną z rytmem, jaki wskazuje Hela: pisanki-bazie-koszyczek, pisanki-bazie-koszyczek...
  • Odczytaj samodzielnie lub z pomocą rodzica słowo, do którego dojdziesz.
  • Wytnij ze s. 61 odpowiednie zdjęcie i wklej je pod tym wyrazem. (Powinien wyjść: mazurek)
s. 52._Planeta dzieci. Karty cz. 3
s. 61_Planeta dzieci. Karty cz. 3_Wycinanka
s. 53_Planeta dzieci. Karty cz. 3

III Zabawa na spostrzegawczość

Wykorzystaj ilustrację ze strony 53 i uzupełnij nalepkami brakujące miejsca.

Gdy obrazek będzie gotowy, odszukaj na ilustracji wszystkie fragmenty pokozane pod nią. Skreśl ten, którego na niej nie ma.

IV "Króliczek wielkanocny"

Wytnij wszystkie dwustronne elementy ze strony 63. Wykorzysaj instrukcję obrazkową i złóż duży niebieski element według niej. Następnie doklej pyszczek, oczy i uszy, a także wybierz dla króliczka te ozdoby, które chcesz.

Możesz wykorzystać króliczka jako zakładkę do ulubionej bajeczki, którą czytają Ci rodzice lub dziadkowie. A może spróbujesz przeczytać bajeczkę rodzeństwu albo misiom?

s. 63_Karty cz. 3_Wycinanka
s. 64_Wycinanka