016 628-80-42  lub  

Biedronki - 31.01.2022

 

Temat tygodnia: Polarna wyprawa.

 

 Temat dnia: Bieguny zimna.

 

1. Zimowa rozgrzewka - opowieść ruchowa.

 

Dzieci przedstawiają ruchem treść opowieści. Zaczynamy z pozycji leżącej:

„Wyruszamy do krainy zimna. Budzimy się rano, podnosimy kołdrę - zimno! - wystawiamy jedną nogę za łóżko, drugą nogę za łóżko. Siadamy na łóżku, przeciągamy się rękoma na lewo i prawo - po 10 razy. Musimy zrobić rozgrzewkę, bo jest bardzo zimno na dworze - zatem 10 przysiadów, 10 pajacyków, po 10 skłonów do lewej i do prawej stopy naprzemiennie, rozgrzewamy kolana, stopy, dłonie, szyję. Następnie zdejmujemy piżamę, zakładamy bieliznę, skarpety - po kolei, podkoszulek, termiczne kalesony, spodnie, bluzkę, bluzę na suwak. Smarujemy twarz kremem ochronnym. Zjadamy pożywne śniadanie. Idziemy do łazienki umyć zęby. Zakładamy buty, owijamy szyję szalikiem, zakładamy czapkę, kurtkę i grube rękawice, które poprawiamy na każdym paluszku. Teraz jesteśmy gotowi na zimową wyprawę.

 

2. Ćwiczenia poranne:

 

https://youtu.be/H08aiHpZK_s

 

3. List od Królowej Biegunów - słuchanie listu, wspólne wykonanie notatki graficznej.

 

„Kochane dzieci! Piszę do Was z bardzo dalekich krain. Na kole podbiegunowym północnym i południowym spędzam niemal cały rok. Chciałabym zaprosić Was do siebie, abyście pokazały moim mieszkańcom, jak świetnie potraficie się bawić. Pamiętajcie o odpowiednim ekwipunku. W moich krainach jest zimno, pokryte są lodem, otoczone wodą... Potrzebne Wam będą... (tu tekst się urywa). Wasza Królowa Biegunów"

Zastanówcie się proszę, dlaczego dalszy ciąg listu jest nieczytelny (może  zalała go woda) oraz co powinniśmy zabrać ze sobą na wyprawę biegunową. Narysujcie proszę plecak, a w nim  przedmioty, które mogą nam się przydać. Uzasadnijcie swoje wybory. Na obrazkach mogą być: ubrania, prowiant, lina, latarka, namiot, koce, termos, menażka,  zapałki itp.

 

4. Obejrzyjcie proszę film edukacyjny „Arktyka i Antarktyda z Panem Nauczanką"

 

https://youtu.be/Rqzu6EA-1MY

 

5. Praca plastyczna „Pingwin.

Spróbujcie wykonać pingwinka dowolną techniką plastyczną. Poniżej przedstawiam przykłady inspiracji.

 

 

 

 

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Samorządowe Przedszkole nr 1 w Pruchniku.
ul. Szkolna 12, 37-560 Pruchnik, tel.: 016 628-80-42, e-mail:
realizacja i CMS: omnia