Krasnalki - 02.02.2022

Tematyka tygodnia: Nasze ulubione baśnie

Temat w środę: Przedszkolne scenki

Wiodąca aktywność: matematyczna
Cele ogólne: kształtowanie umiejętności matematycznych - klasyfikowanie według jednej cechy; przygotowanie do rozwijania myślenia przyczynowo-skutkowego

I "Gimnastyka w domu i w przedszkolu" - ćwiczenia poranne cz. 3

Dzisiaj zachęcamy wszystkie Krasnalki do aktywnego rozpoczęcia środy w domu! Wykorzystać proponujemy wybrane zabawy ruchowe z zestawu ćwiczeń ruchowych "Sprintem do maratonu" według propozycji Wydawnictwa Bliżej Przedszkola.

Link do części 3 na środę:

II "Pomagamy zwierzętom w schronisku" - ćwiczenia słownikowe

Dziś spróbuj wcielić się w rolę aktora, który ma świetną wyobraźnię! Spróbuj z pomocą rodzica stworzyć opowiadanie, patrząc na zdjęcia.

Oglądając poniższe zdjęcia z rodzicem, spróbuj odpowiedź na pytania:

• Co przedstawia zdjęcie? (zdj. 1.)
  • Jak myślisz, dlaczego te pieski są smutne? (zdj. 2.)
  • Kto odwiedził schronisko dla zwierząt? (zdj. 3)
  • Co przyniosły dzieci? (zdj. 4.)
  • Jak myślisz, czy psy się ucieszyły z wizyty dzieci? Dlaczego? (zdj. 5. i 6.)
zdj. 1. Psy w schronisku wypatrujące ludzi
zdj. 2. Psy w schronisku
zdj. 3. Wizyta dzieci w schronisku
zdj. 4. Karma i inne podarki dla zwierząt od dzieci
zdj. 5. Pies, który ucieszył się na przywitanie
zdj. 6. Powitanie dziecka z psem w schronisku

Poniżej możesz również obejrzeć, jak bohaterka bajki "Marta Mówi" trafiła do schroniska.

Link do bajki "Marta w schronisku":

III "Co do czego?" - zabawa dydaktyczna

Teraz zapraszamy do zabawy w detektywów! Zadaniem detektywa bedzie odnalezienie przedmiotów do siebie bardzo podobnych.

Potrzebne będą: 3 miski (będą to miski dla piesków), po 10 takich samych przedmiotów (np. klocków, samochodów, korali - najlepiej w trzech wybranych kolorach wszystkie przedmioty).

Rozkładamy 3 puste miski przed dzieckiem. Są to miski dla psów, a zabawki - liczmany to karma dla nich. Zadaniem dziecka jest umieścić taki sam rodzaj karmy we właściwej misce. W kolejnym powtórzeniu zabawy zadaniem dziecka będzie umieszczenie w misce karmy w takim samym kolorze. Zachęćmy również dziecko do wspólnego przeliczania liczmanów w miskach.

Dodatkowe pomysły zabaw matematycznych dla dzieci z rodzicami, które w serwisie YouTube prezentowane są na kanałach "Moje Dzieci Kreatywnie" i "Kluski z Rosołem":

Link do zabaw matematycznych dla dzieci:

Link do zabaw dla 3-5-latka - Klasyfikowanie:

Propozycje dodatkowej pracy:

Poniżej do pobrania dodatkowe prace, zadania i kolorowanki związane z tematyką bajek i baśni.

Jeśli któreś z nich spodobają się dzieciom, to zapraszamy do wydrukowania i wspólnego działania! Powodzenia! :)

Dorysowywanie elementów
Kolorowanie potrzebnych elementów
Niezwykły Dzień!

Dzisiaj, 2 lutego, wypadają dwa nietypowe święta - mianowicie "Dzień Pozytywnego Myślenia" i "Dzień Naleśnika".
Jeśli tylko macie ochotę, zapraszamy do świętowania :)

Dzień Pozytywnego Myślenia
Spróbujcie zrobić coś wspólnie z rodzicami, co nastroi wszystkich do pozytywnego myślenia, a przede wszystkim będzie dawać radość i satysfakcję ze wspólnie spędzonego czasu! Kilka propozycji pod poniższymi linkami.

Link do bloga "Szafeczka" - 32 pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem:
Link do bloga "Galeria Bajek" - Jak spędzić czas wolny z dzieckiem w domu? - 10 kreatywnych pomysłów:
Link do strony www.porta.com - 9 pomysłów, co robić spędzając czas w domu:
Dzień Naleśnika
Może dobrym pomysłem na świętowanie "Dnia Naleśnika" będzie wspólne przygotowanie, smażenie
i dekorowanie naleśników? I oczywiście, co najlepsze, wspólne zjadanie tych NALEŚNIKÓW!
Poniżej kilka propozycji radosnych zdobień naleśników :)