Krasnalki - 20.10.2020

Temat tygodnia: „Jesienna myzyka"

Temat dnia: „Jesień w okól nas"

„Jesienny masażyk" - wykonanie masażyków relaksacyjnych według poniższego tekstu.

Tu płynie rzeczka

Tu płynie rzeczka, (Rysujemy palcami wzdłuż [jego] kręgosłupa, z góry na dół, linię falistą,)

tędy przeszła pani na szpileczkach. (szybko kroczymy po plecach opuszkami palców wskazujących,)

Tu stąpały słonie (powoli kroczymy wewnętrzną stroną dłoni,)

i biegały konie. (szybko, z wyczuciem stukamy dłońmi zwiniętymi w pięści.)

zaświeciły dwa słoneczka, (powoli zataczamy na nich [plecach - przyp. red.] obiema dłońmi koła, aż odczujemy

ciepło.)

Spadł drobniutki deszczyk. (Leciutko stukamy opuszkami palców w plecy dziecka na dole,)

Czy cię przeszedł dreszczyk? (niespodziewanie, delikatnie szczypiemy je w kark.)

„Szumią liście, szumią drzewa" - zabawa z elementami skłonu. Zabawa ruchowa poranna na cały tydzień.

Dziecko stoi w małym rozkroku, unosi ręce do góry i przy spokojnej muzyce naśladuje ruch gałęzi na wietrze.

Wykonuje skłony w bok, skręty, skrętoskłony, poruszając jednocześnie kolorowymi

paskami bibuły.

Dziecko doskonali pojęcia: w dół, w górę, w bok, ćwiczą orientację prawej i lewej strony.

„Oznaki jesieni" - spacer w pobliżu domu w poszukiwaniu oznak jesieni, zwrócenie uwagi na spadające z liście, usychającą roślinność, niską temperaturę, zbieranie darów jesieni do koszyczków. Zaprezentowanie zebranych darów jesieni.

„Słońce świeci, deszcz pada" - doskonalenie motoryki małej, rozpoznawanie podstawowych symboli pogody (deszcz, słońce, śnieg, zachmurzenie),Zdjęcie nr 1. doskonalenie percepcji wzrokowej poprzez dopasowywanie symboli do pogody do ubrania. Karta Pracy - 2.

Propozycja pracy plastycznej na dzisiaj.