Misie - 14.04.2021

Temat tygodnia: Z kulturą za pan brat

Temat dnia: W teatrze

1.„W teatrze" - zobaczcie jak wygląda teatr i co się w nim dzieje. Karta pracy, str. 5

2.„Zatrzymujemy przedstawienie" - zabawa ruchowa.

• Dziecko porusza się według rytmu podanego przez rodzica.
  • Podczas przerwy w muzyce staje nieruchomo jak zatrzymana klatka filmu

3. „Zrób tyle, ile słyszysz" - zabawa ruchowa.

Rodzic ma do dyspozycji bębenek lub inny instrument.

• Dziecko realizuje rytm podany przez rodzica.
  • Podczas przerwy w muzyce słucha, ile razy rodzic uderzy w bębenek, i tyle samo razy wykonuje podane ćwiczenie, np.: skłony, przysiady, pajacyki, podskoki.

4.„Kupujemy bilety" - zabawa dydaktyczna.

Wspólnie z dzieckiem przygotowujemy bilety z zaznaczonym rzędem i miejscem - tyle, ile chcemy (np. 3 rzędy po 8 krzeseł). Do zabawy można wykorzystać zabawki (misie, lale).

• Każda zabawka dostaje 10 liczmanów.
  • Rodzic sprzedaje bilety - jeden bilet to 8 liczmanów. Dziecko staje w kolejce, kupuje u rodzica bilet i płaci odliczonymi liczmanami.
  • Młodsze dzieci kupują bilety ulgowe, kosztujące 5 liczmanów (po zakup biletów może podejść z misiem lub lalą).

5. „Widzowie w teatrze"

Rodzic ustawia krzesła, np. 3 rzędy po 8 krzeseł.

Dziecko na podstawie biletów kupionych w poprzedniej zabawie musi odnaleźć swoje miejsce i na nim usiąść

6.„Kukiełka z łyżki drewnianej" - zabawa plastyczna

Potrzebne będą: jedna drewniana łyżka, włóczka, kokardki, klej, pianka kreatywna lub ścinki tkanin, folia samoprzylepna, drut kreatywny, nożyczki.

• Dziecko ozdabia drewnianą łyżkę tak, aby powstała postać- dokleja włosy, elementy twarzy, ubranie.
  • Z drutu kreatywnego tworzy ręce.
Tutaj możecie zobaczyć przykładowe drewniane kukiełki wykonane przez dzieci z innego przedszkola.