Misie- 25.03.2021

Temat dnia: Kosmiczna gimnastyka

Dzień dobry Misiaczki !

Dzisiaj zaczynamy od zajęć ruchowych

I. „Gimnastyka Smyka” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych

Dzieci wykonują ćwiczenia gimnastyczne zgodnie z poleceniem :

1. „Kosmiczna gimnastyka” – rozgrzewka – mamusia/tatuś recytuje wierszyk i pokazuje czynności, które naśladują dzieci. Zabawę powtarzamy dwukrotnie. Prawą nogą wypad w przód (robimy wykrok prawą nogą) i rączkami zawiąż but (udajemy wiązanie buta) Powrót, przysiad, dwa podskoki (robimy przysiad i dwa podskoki) W miejscu bieg i skłon głęboki (biegniemy chwilę w miejscu i wykonujemy skłon) Wymach rączek w tył, do przodu (wymachujemy rękoma do tyłu i do przodu w skłonie) I rannego nie czuć chłodu.

2. „Kosmiczne wstawanie” – zabawa ćwicząca duże grupy mięśniowe – każde dziecko kładzie się na podłodze i wstaje z pozycji leżącej bez podpierania się rękami. Ćwiczenie powtarzamy 4-5 razy.

3. „Droga mleczna” – zabawa relaksacyjna – dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym. Mamusia/tatuś mówi tekst masażyka i co należy „namalować” na plecach. Zabawę powtarzamy dwukrotnie. Była sobie mleczna droga – rysujemy krętą linię Pełna wielu błyszczących gwiazd – stukamy palcami Na jednej z planet – rysujemy koło Ufoludek mieszka Co chude nóżki ma – dwoma palcami rysujemy dwie linie Ma duże zielone uszy – łaskoczemy uszy I szyję długą ma – gładzimy szyję Dwa okrągłe brzuszki – dwoma palcami rysujemy dwa kółka I śmieje się ha, ha, ha – łaskoczemy brzuszek

II. A teraz piosenka „Uklad słoneczny” którą możecie posłuchać:

Układ słoneczny

Dookoła słońca planety biegają

Kręcąc się wesoło ciągle się ścigają

Merkury, Wenus, Ziemia, Mars

Po swoich orbitach biegają na czas

Jowisz, saturn, Uran chcą wyprzedzić je

Neptun choć na końcu także ściga się x2

Która z planet pierwsza dobiegnie do mety

Tego nikt powiedzieć nie może niestety

Po swoich orbitach biegają na czas

Jowisz, saturn, Uran chcą wyprzedzić je

Neptun choć na końcu także ściga się x2

Aktywne słuchanie piosenki

• Podczas słuchania dzieci siedzą wygodnie i wykonują dowolne ruchy górną częścią tułowia, rękami, głową
  • Zagraj w rytm piosenki za pomocą części ciała: klaszcząc, tupiąc, wybijając rytm ręką wiodącą, ręką drugą i znowu ręką wiodącą.
  • Przyłącz się do śpiewu refrenu piosenki.
  • Spróbuj zapamiętać wszystkie wymienione w piosence Planety - zgubiłeś/ zgubiłaś się ? Nie martw się - zawsze możesz posłuchać i zatańczyć przy piosence jeszcze raz.
Pokoloruj zgodnie ze wzorem
Wzór
Kosmiczne ślady

III. Zabawy plastyczne "W kosmosie"(do pobrania - druk)

• Z pomocą rodzica odnajdź występujące w piosence Planety, sprawdź ich kolor i do dzieła.
  • Pokoloruj, wyklej plasteliną lub pomaluj farbkami Planety. Dobrej zabawy

Dodatkowe karty dla chętnych

Zabawy grafomotoryczne „Kosmiczne ślady" (do pobrania - druk)

• Korzystając z różnokolorowych kredek poprowadź po śladach, pokolruj rakietę i statek ufoludków