Procedura – zabezpieczenie placówki przed wejściem osób nieupoważnionych

załącznik nr 1
do zarządzenia nr 15/2018
z dnia 03. 12.2018 roku

Procedura obowiązująca pracowników Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pruchniku

- zabezpieczenie placówki przed wejściem osób nieupoważnionych

1) Każdy pracownik przedszkola powinien dbać o bezpieczeństwo dzieci w nim przebywających.

2) Przed wpuszczeniem na teren placówki nieznanej osoby każdy pracownik przedszkola zobowiązany jest upewnić się co do jej tożsamości oraz zasadności obecności na terenie przedszkola.

3) Osoby, które podają się za kontrolerów, inspektorów itp. powinny być natychmiast odprowadzone do gabinetu dyrektora. Pracownicy przedszkola nie są upoważnieni do zezwolenia na jakąkolwiek kontrolę bez wiedzy i zgody dyrektora przedszkola lub wyznaczonej przez niego osoby.

4) Każdy pracownik przedszkola ma prawo i obowiązek zainterweniować, kiedy widzi nieznaną sobie osobę na terenie placówki. W tym celu może:

• zapytać o cel wizyty,

• zapytać o tożsamość nieznanej osoby,

• odprowadzić nieznaną osobę do gabinetu dyrektora, nie pozwalając na swobodne przemieszczanie się po placówce,

• kontrolować, czy dana osoba kieruje się do miejsca, które określiła jako cel swojej wizyty.

5) Każdy pracownik przedszkola jest zobowiązany dopilnować, by dokładnie zamykać za sobą drzwi wejściowe do placówki.

6) Każdy pracownik przedszkola ma obowiązek interweniować, jeżeli zauważy na terenie przedszkola dziecko pozostające bez opieki.