Zajęcia dodatkowe

Oferta Przedszkola Samorządowego obejmuje wiele ciekawych i różnorodnych zajęć dydaktycznych przeprowadzanych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogów w ramach programu. W celu poszerzenia swojej oferty przedszkole zapewnia również dostęp do zajęć dodatkowych: język angielski, rytmika, logopedia i religia.

Czy trzy - cztero - pięciolatek powinien spędzać dzień na takich "lekcjach"?
Na pewno nie można obciążać dziecka zbyt dużą liczbą dodatkowych godzin. Jeśli jednak wybierzemy kilka ciekawych i dobrze prowadzonych zajęć, malec na pewno z nich skorzysta. Polegają one na łączeniu nauki z zabawą (np. na języku angielskim dzieci uczą się prostych wierszyków i piosenek). Pamiętajmy, że maluchy spędzają w przedszkolu kilka najbardziej twórczych lat - nigdy potem nie będą się już tak szybko i intensywnie uczyły. Nie stawiajmy im jednak zbyt wysokich wymagań i nie oczekujmy, że czterolatek zacznie nagle mówić płynną angielszczyzną. Zajęcia dodatkowe w przedszkolu są przede wszystkim szansą na rozwijanie zainteresowań dziecka. To doskonała okazja, żeby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, które w nim drzemią i wzmacniać w nim wiarę we własne możliwości. Zajęcia pomagają też rozwijać w dzieciach kreatywność i elastyczność, tak bardzo dziś potrzebne.

Harmonogram zajęć dodatkowych

Grupa Nazwa zajęcia