Nasz Gość - Policjant

Data publikacji: 13.09.2013

„Bezpieczny Przedszkolak", to cykl zajęć realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego Przedszkola Samorządowego w Pruchniku opracowanego na rok szkolny 2013/2014.
Jednym z elementarnych założeń tego programu jest ścisła współpraca z instytucjami chroniącymi dziecko - jego życie i zdrowie. W związku z powyższym już we wrześniu odnowiliśmy współpracę z Komendą Policji w Pruchniku. Dzięki uprzejmości Pana Komendanta Wojciecha Mikłasza mieliśmy możliwość spotkania z Policjantami.

Panowie na bzie hasła: Uśmiech dla policjanta - czyli jak przedszkolak idzie i jedzie drogą? omówili:

• Zadania Policjanta oraz sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy;
  • Wybrane zasady ruchu drogowego;
  • Konieczność noszenia różnych elementów odblaskowych w czasie poruszania się po drogach;
  • Niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać dziecko, jako uczestnika ruchu drogowego - jak ich unikać;
  • Numery alarmowe;

W celu uzupełniania tych informacji dzieci uczestniczyły w tygodniowych blokach tematycznych realizowanych w toku zajęć zorganizowanych i dowolnych „Bądźmy ostrożni":

• Światła na skrzyżowaniu
  • Uliczne sygnały
  • Samochody specjalistyczne
  • Znaki drogowe
  • Miły gość - Policjant

Celem niniejszych działań było „Nasze bezpieczeństwo na co dzień":

• Utrwalenie numerów telefonów alarmowych;
  • Poznawanie i utrwalenie znaczenia pasów, sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych;
  • Poznawanie i utrwalenie zasad ruchu drogowego dotyczących prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach z wykorzystaniem zabaw tematycznych, literatury, wycieczek;
  • Poznawanie pojazdów specjalistycznych, np. straży pożarnej, karetki pogotowia, policji;

Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.