Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Data publikacji: 22.03.2014

"Zimą bawimy się bezpiecznie"

W roku szkolnym 2013/2014 opracowano i wdrożono do realizacji na terenie Przedszkola program profilaktyczny „Bezpieczny Przedszkolak".
Cele programu wynikają z założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego, w myśl której celem wychowania jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno - kulturowym i przyrodniczym.

Uwzględniając założenia niniejszego programu:

• Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci;
  • Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych;
  • Pomaganie dzieciom w rozumieniu istoty zjawisk atmosferycznych i ich zagrożeń;
zorganizowano szereg konkursów tematycznych.

Jednym z nich jest Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zimą bawimy się bezpiecznie" - zrealizowany we współpracy z czasopismem „Bliżej przedszkola".
W Konkursie udział wzięły placówki oświatowe z całej Polski - począwszy od Gdańska, Warszawy, aż po lokalne, np. Hawłowice. Prace z zastosowaniem dowolnej techniki plastycznej wykonywały dzieci 5 - 6 - letnie. Galeria zawiera 45 prac, z których wyłonione zostaną trzy pierwsze miejsca. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostaną pamiątkowymi Dyplomami.

Zapraszamy do odwiedzania przedszkolnej galerii do końca marca.

Zobacz więcej zdjęć