Certyfikat "Kubusiowi Przyjaciele Natury" przyznany

Data publikacji: 28.05.2010
Zakończyła się druga, ogólnopolska edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” organizowana przez firmę Tymbark oraz markę Kubuś przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. W tym roku do akcji zgłosiło się prawie 2000 przedszkoli z całej Polski, w tym także reprezentanci Naszego Przedszkola – grupy „Misiów” i „Puchatków”.

Celem programu było wprowadzenie najmłodszych w tematykę przyrodniczą i ekologiczną, ukazanie im piękna przyrody oraz nauczenie ich jak ją szanować i chronić.

W ramach realizowanego programu „Puchatki" i „Misie" podjęły następujące działania:

• Obchody Pierwszego Dnia Wiosny;
  • Obchody Zielonego Dnia;
  • Obchody Dnia Marchewki;
  • Obchody Dnia Wody;
  • Segregujemy śmieci;
  • Patrol ekologiczny: Oczyszczalnia śmieci, Zagroda kucyków;
  • Ankieta ekologiczna dla rodziców;
  • Zajęcia plastyczne w ogrodzie przedszkolnym - „Jestem Kubusiowym Przyjacielem Natury";
  • Kącik ekologiczny;
  • Miniogródek warzywny;
  • Konkurs plastyczny „Najstraszniejszy Potwór Śmieciowy";
  • Konkurs plastyczny „Rzeźb Siatki - Wariatki";
  • Konkurs plastyczny „Portret Wielkolasa - potężnego strażnika lasu";
  • Konkurs „Najzdrowsze, najsmaczniejsze, i najbardziej kolorowe kanapki";
  • Konkurs wiedzy o ekologii „Dzień konkursów i zagadek";

Poprzez realizacje wyznaczonych projektów i spełnienie określonych kryteriów uzyskaliśmy Certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury", a mali uczestnicy programu drobne nagrody. We wrześniu rusza kolejna edycja programu, a nasze dzieciaczki na pewno podejmą wyzwanie.