III Miejsce w akcji „Gorączka Złota – 2010”

Data publikacji: 11.06.2010

11 czerwca 2010 roku po raz IX nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu na Największego Zbieracza Złota, w ramach akcji „Gorączka Złota", w której aktywnie wzięło udział nasze przedszkole. Przedszkolaki przez okres trzech miesięcy zbierały złote monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy.

Laureaci konkursu na Największego Zbieracza Złota, zorganizowanego przez ZR PCK w Jarosławiu, z rąk m.in. dyrektora PZO PCK w Rzeszowie Eugeniusza Taradajko otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Każda placówka uczestnicząca w konkursie otrzymała dyplom uczestnictwa, a koordynatorzy pisemne podziękowania. Nagrody zostały przyznane za zajęcie pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii.

W grupie najmłodszych zbieraczy złota zwycięzcami zostały :

I miejsce - Przedszkole Miejskie nr 10 w Jarosławiu - 253,01gr.

II miejsce - Przedszkole Miejskie nr 3 im. M. Kownackiej w Jaroslawiu - 215,91gr.

III miejsce - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Pruchniku - 198,39gr.

W bieżącym roku zebrano rekordową kwotę: 7 650 zł i 53 gr. Za zebrane pieniądze, na wniosek opiekunów szkolnych -decyzją ZR PCK - przyznano dofinansowanie wypoczynku letniego dla sześciorga dzieci z rejonu działania PCK w Jarosławiu na kolonię w Iwoniczu Zdroju (organizowaną przez Podkarpacki Zarząd Okręgowy PCK w Rzeszowie) wraz z pokryciem kosztów dojazdu. Pozostała część została przekazana na indywidualny wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z rodzin najbardziej potrzebujących.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli uczestnictwo Przedszkola Samorządowego w akacji „Goraczka Złota" i tym samym przyczynili się do pomocy dzieciom.