Dzień Pomidorka u Motylków

Data publikacji: 23.09.2016

Dzień Pomidorkowy

be670fda60d2bffe8369fc27b9a0815etomatedulcejpgpng.png.jpg

Dzień 23 września ogłoszony został jako DZIEŃ CZERWONY czyli Dzień Pomidorka. Aby było wyjątkowo wszyscy włożyli ubrania w tym kolorze. Bohaterem dnia był oczywiście śliczny, smaczny czerwony POMIDOREK.

Zaraz po powitaniu dzieci wysłuchały bajeczki, pt.: „Pomidor" Jana Brzechwy. A potem była wspaniała zabawa, dzieci bawiły się przy piosence „Pomidorek".

Pomidorek stał się również bohaterem eksperymentów.

Motylki dowiedziały się, że wszystkie dary z ogrodu są bardzo ważne dla naszego zdrowia, gdyż zawierają wiele witamin.

Wspólnie próbowaliśmy odgadnąć: Skąd się bierze pomidorek i jak zmienia się rosnąc?

Dzieci sprawdzały kształty, wagę, twardość pomidorów, przeprowadzały operację małego pomidorka sprawdzając Co też ma on w środku?

Rozpoznawały zapach i smak różnego typu pomidorków, soków warzywnych i owocowych, rozwiązywały zagadki o warzywach.

Aby w pełni zdobyć wiedzę na temat pomidorków posłużyły się również zmysłem smaku: porządnie umyły ręce i przystąpiły do degustacji.

W dalszej części dnia przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pod hasłem „Pomidorek" i powędrowały z pomidorowymi niespodziankami do swoich młodszych i starszych kolegów: Krasnali, Puchatków, Misów.

Na koniec każdy Motylek zabrał do domu koronę Księcia lub Księżniczki Królestwa Pomidorków oraz woreczek z pysznymi pomidorkami, które samodzielnie wybrał dla swojej rodzinki.