W Świecie Teatru ...

Data publikacji: 26.10.2016

"Wiewiórka na drogowym szlaku"

26 października w naszym przedszkolu pojawili się nasi przyjaciele z Teatru Bazyl - Art. Po raz kolejny zaprosili przedszkolaków w świat bajki i baśni interpretowanej adekwatnie do potrzeb i możliwości małych widzów.

Tym razem aktorzy przedstawili perypetii rządnej przygód Wiewióreczki i jej leśnych przyjaciół.

Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie przepisów ruchu drogowego, sposobów zachowania w wielu niebezpiecznych sytuacjach życia codziennego. Zachowanie na drodze, numery alarmowe oraz sposoby zachowania w kontaktach z obcymi, to tylko kilka z elementów, do których nawiązywała tematyka przedstawienia.

Przedstawienie stanowiło doskonałe wprowadzenie w problematykę bezpieczeństwa, tak propagowaną w naszym przedszkolu.

Dla pierwszorocznych przedszkolaków był to pierwszy i niezwykle emocjonujący kontakt z teatrem. Łzy wynikające ze znalezienia się w nowej sytuacji mieszały się z euforią wynikającą ze wspaniałej zabawy.

Dzieci spędziły fantastyczne i pouczające minuty w świecie teatru. Po raz kolejny aktorzy teatru Bazyl - art nie zawiedli naszego zaufania.