W świecie teatru

Data publikacji: 05.10.2012

"Przygoda w miejskiej dżungl"czyli "Bezpieczny przedszkolak na drodze"

5 października 2012r. przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt. „Przygoda w miejskiej dżungli" przedstawiony przez grupę „Bazyl" z Radymna.

Bohaterowie bajki w sposób humorystyczny przedstawili postać przekonanego o swojej dojrzałości małego smoka, który z lasu wyrusza do miasta. Miejska dżungla zaskakuje malca, który nie znjąc znaków drogowych nie potrafi się w niej poruszać. Oskar w mieście spotyka przyjaciół, którzy przybliżaja mu przepisy ruchu drogowego i zapoznają ze znakami drogowymi. To właśnie dzięki nim ta niebezpieczna wyprawa ma szczęśliwe zakończenie.
Zdobyte wiadomości wchodzą w zakres treści programowych edukacji społecznej wychowania przedszkolnego oraz realizują założenia tematyki "Bezpieczny przedszkolak na drodze".