Dzień Marchewki u Krasnalków

Data publikacji: 09.03.2018

Pomarańczowy Dzień u Krasnali

dfvdfv.jpg

Dzieciaczki z grupy „Krasnalków" obchodziły Dzień Marchewki.

Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo. Sala również ubrana była na pomarańczowo i marchewkowo.

Przez cały tydzień uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu.

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole .

Wszystkie nasze działania w dniu dzisiejszym były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem-urodziny marchewki, zabawa zręcznościowa - zajączki na polu marchewkowym (w rękawicach kucharskich dla utrudnienia), słuchowisko "Królewna marchewka", malowaliśmy Marchewkę Marysię i Marchewkę Michała, wiersz o brzydkim zachowaniu i dlaczego dzieci nie lubią marchewki J.Brzechwy, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce.

Ze smakiem zajadaliśmy babeczki z ciasta marchewkowego i popijaliśmy je pysznym soczkiem marchewkowym.

Było dzisiaj dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.