„W zdrowym ciele, zdrowy duch" - nasz Gość Pani Stomatolog

Data publikacji: 27.04.2012

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby bo wiem dobrze o tym,
Ten kto nie myje ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć.

Szczotko, szczotko, hej szczoteczko ooo,
Zatańcz ze mną, tańcz w kółeczko ooo,
W prawo, w lewo, w lewo, w prawo ooo,
Po jedzeniu kręć nią żwawo ooo.
Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć.

Nasze przedszkole jest placówką promującą zdrowie, toteż od początku roku szkolnego uczyliśmy się, w jaki sposób żyć zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele, zdrowy duch".

• Sport to zdrowie;
  • Kubusiowi Przyjaciele Natury - Jem kolorowo, Piramida zdrowia;
  • Czyste powietrze wokół nas - program antynikotynowy;

Nawiązaliśmy współprace z licznymi organizacjami dbającymi o zdrowie, w tym również z Panią stomatolog.
27 kwietnia odwiedziły nas dwie panie: Pani stomatolog oraz Pani higienistka, które jak zębowe wróżki pokazały nam, w jaki sposób dokładnie i prawidłowo szczotkować ząbki, aby pozbyć się zębowych diabełków. Powiedziały nam, co należy jeść, aby ząbki były mocne i zdrowe. Dzieci z zapałem szorowały dużą szczotką model zębów przyniesiony przez panią doktor. Brały aktywny udział w rebusach i konkursach dotyczących zdrowych i pełnowartościowych posiłków oraz sposobów dbania o zdrowie.
Dzięki naszym gościom dzieci dowiedziały się, że zdrowe ząbki to zdrowe dziecko, bo próchnica niszczy nasze ząbki i często powoduje inne choroby, na które cierpią maluchy. Panie wyrozumiale przyznały, że co prawda ze szczotką i pastą jesteśmy „za pan brat", ale bardzo lubimy słodycze, i w domu nie zawsze pamiętamy o myciu ząbków po zjedzeniu łakoci. A nasze ząbki nie lubią nadmiaru cukru.
Dzieci zadawały liczne pytania, na które pani doktor cierpliwie i z uśmiechem odpowiadała. Nasi Goście zapewnili nas, że nie ma czego się bać idąc do dentysty, bo kto dba o zęby ten nie ma z nimi kłopotów. Na koniec każde dziecko obdarowane zostało pastą oraz szczoteczką.
Dzieciom bardzo podobała się wizyta Pani dentystki w przedszkolu i z pewnością teraz każde z nich z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.
Dziękujemy Pani doktor za wizytę i zapewniamy, że nasze przedszkolaki już będą pamiętały o myciu ząbków, a Pani Intendentka i Panie kucharki będą dbały o to by posiłki w przedszkolu były zdrowe i pełnowartościowe.