„Śladami naszych przodków" – Wycieczka do Muzeum

Data publikacji: 24.05.2012

Wycieczka do muzeum to sposób na wyrabianie nawyku korzystania z dóbr kulturalnych oraz nauka właściwego zachowania i korzystania z dorobku kulturalnego już od najmłodszych lat.

24.05.2012r. Dzieci z grup: „Misie", „Puchatki", „Motylki" i „Biedronki" wybrały się na wycieczkę pieszą do Muzeum Parafialnego w Pruchniku.
Naszymi przewodnikami w Muzeum były Siostry Zakonne. Bardzo serdecznie nas powitały, a następnie wprowadziły w świat naszych pra, pradziadków, a czasami nawet pra, pra, pradziadków. Siostra opowiedziała historię życia patrona Pruchnika Ks. Bronisława Markiewicza, której dzieci wysłuchały z zaciekawieniem.
Następnie przedszkolaki obejrzały stałą ekspozycję poświęconą zabytkowym przedmiotom użytkowym wykorzystywanym w gospodarstwie domowym, np. żelazka, kołowrotki, naczynia, itp.
Dzieci podziwiały galerię zdjęć „dawnego Pruchnika", jego mieszkańców oraz okolic, poznawały przykłady twórczości artystycznej, np. obrazy, rzeźby.
Na pamiątkę naszej wizyty dokonaliśmy wpisu do Księgi Pamiątkowej.
Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń.