"Bajkowy galimatias"

Data publikacji: 12.06.2023

W Świecie Teatru ...

"Bajkowy galimatias"

"Bajkowy galimatias" to tytuł przedstawienia, które dziś nasze przedszkolaki obejrzały w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Rzecz nie byle jaka, gdyż pod postacią Wielkiego Baja, krasnoludków, ptaszków i innych bajkowych postaci skryli się dziadkowie, babcie, a nawet sąsiedzi! Aktorami byli przyjaciele naszego przedszkola - Seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor w Pruchniku oraz z Klubu Senior + w Hawłowicach.

Dziękujemy Seniorom za wspaniałe przedstawienie wielu pięknych wierszy i bajek, a szczególnie Wróżce Fantazji, która pomogła Wielkiemu Bajowi uporządkować galimatias, który pojawił się w pewnym momencie.

Przedszkolaki miały dzięki temu możliwość ubogacić swoje słownictwo o nowe wyrażenie, wkroczyć w niezwykły świat bajek, a także zobaczyć, że tremę na scenie pokonują również dorośli, nawet dziadkowie. I oczywiście nie zabrakło śmiechu, który wywołali seniorzy dzięki przedstawieniu wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka".
Dziękujemy !