016 628-80-42  lub  

Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

Data publikacji: 25.09.2023
W dniu 26 września obchodzony był w Europie Dzień Języków Obcych, którego celem jest promocja różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcanie uczestników do nauki języków obcych, potrzebnych do osiągnięcia wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. W naszym przedszkolu już w poniedziałek 25 września, we wsparciu wychowawczyń i naszej anglistki, pani Doroty Grzech, dzieci z radością zapoznawały się z elementami kultury i języka wybranych państw europejskich: Włoch, Wielkiej Brytanii, Czech, Hiszpanii i Niemiec. Na przedszkolnym korytarzu oprócz radosnego polskiego "Dzień dobry!" można było usłyszeć dziecięce: "Buongiorno", "Hello/Good morning", "Dobrý den", "Hola/Buenos días", "Guten Morgen"! Rodzice wsparli swoje pociechy i starannie dobrali kolorystykę ubrań do barw flag narodowych poszczególnych państw. Dziękujemy! "Grazie", "Thank you", "Děkuju", "Gracias", "Dankeschön"!
Dzień Języków Obcych w przedszkolu
Krasnale_Włochy
Krasnale_Włochy
Krasnalki i włoskie flagi
Krasnalki i włoskie flagi
Misie_Wielka Brytania
Misie_Wielka Brytania
Misie i brytyjskie flagi
Misie i brytyjskie flagi
Misie
Misie
Puchatki_Czechy
Puchatki_Czechy
Puchatki i czeska flaga
Puchatki i czeska flaga
Puchatki z czeskimi flagami
Puchatki z czeskimi flagami
Puchatki
Puchatki
Biedronki i hiszpańska flaga
Biedronki i hiszpańska flaga
Biedronki_Hiszpania
Biedronki_Hiszpania
Motylki_Niemcy
Motylki_Niemcy
Motylki i niemiecka flaga
Motylki i niemiecka flaga
Grupy starsze_prezentacja flag
Grupy starsze_prezentacja flag
Grupy starsze
Grupy starsze
Starszaki Biedronki_Hiszpania
Starszaki Biedronki_Hiszpania
Starszaki Puchatki_Czechy
Starszaki Puchatki_Czechy
Starszaki Misie_Wielka Brytania
Starszaki Misie_Wielka Brytania
Starszaki_wspólna zabawa
Starszaki_wspólna zabawa
© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Samorządowe Przedszkole nr 1 w Pruchniku.
ul. Szkolna 12, 37-560 Pruchnik, tel.: 016 628-80-42, e-mail:
realizacja i CMS: omnia