Spotkanie z Teatrem "Art - Re"

Data publikacji: 22.11.2012

W Świecie Teatru ...

Tradycją naszego przedszkola stał się już systematyczny i częsty kontakt dzieci z wyższą formą sztuki, jaką jest Teatr. 22 listopada 2012 roku mieliśmy przyjemność oglądać przedstawienie pt. "Żółw i zając", w wykonaniu krakowskiego Teatru „Art-Re".

Aktorzy przedstawili adaptację sceniczną wiersza dla francuskiego poety J. La Fontaine'a. Pełna humoru historia powolnego Żółwika Bogdanka, który postanawia zmierzyć się w wyścigu ze sprytnym i bardzo szybkim Zającem. Wydaje się, że Żółw nie ma szans na zwycięstwo, ale?

Spektakl ubarwiony został zabawnymi dialogami, charakterystycznymi postaciami zwierząt (Sroka Krysia - artystka leśna , Miś - Śpioch, Lis Zenon - leśny menedżer i Baran, któremu się nigdy nigdzie nie spieszy) oraz żywą muzyką i występami wokalno - tanecznymi artystów i dzieci/widzów. Bajkowi bohaterowie w sposób zabawny i ciekawy przedstawili dzieciom świat wartości. Zaprosili przedszkolaków w fantastyczny, bajkowy świat teatru.