Pasowanie na Przedszkolaka

Data publikacji: 23.11.2012

Kolejny rok pracy przedszkola, to również nowa grupa świeżo upieczonych przedszkolaków, a raczej kandydatów na przedszkolaka. W roku szkolnym 2012/2013 utworzono dwie grupy maluszków, 3 - , 4 - latków: "Krasnale" i Motylki". Z racji na wiek oraz indywidualne predyspozycje małych przedszkolaków nowy rok oparliśmy na aktywnym, ale stopniowym wdrażaniu dzieci w nieznany świat relacji społecznych, przeżyć artystycznych oraz językowego i matematycznego poznawania otoczenia.

Aby uprawomocnić pozycje najmłodszych dzieci, zainicjowaliśmy uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". W celu uświetnienie niniejszej uroczystości zaproszono rodziców, a maluszki zaprezentowały krótkie układy słowno - muzyczne. Dzieci złożyły przyrzeczenie przedszkolaka,

My maluszki przyrzekamy:

być od dziś przedszkolakami,

nie grymasić i nie szlochać,

zawsze swoje panie kochać,

grzecznie bawić się i fikać

szybko zajadać z talerzyka.

Od dziś zawsze być zuchami

I dobrymi kolegami.

a następnie zostały pasowane przez panią Bożenę Szkołę na Przedszkolaka Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Pruchniku. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom, plakietkę oraz słodki rożek obfitości.