Poświęcenie Przedszkola

Data publikacji: 11.12.2012

"Bo nasze przedszkole to jedna rodzinka

Mały czy duży - chłopczyk czy dziewczynka!

Hej, hej bawmy się, hej, hej cieszmy się..."

Nowy rok zaowocował dla naszego przedszkola nową placówką, jak już wspominaliśmy Przedszkole Samorządowe Nr 1 zmieniło swoją siedzibę. „Aby zapewnić sobie przychylność wszystkich wyższych sił: samych sukcesów w pracy i wyłącznie pozytywnych chwil podczas zabawy w nowym miejscu", nauczyciele z pomocą dzieci oraz rodziców zorganizowali uroczystość Poświęcenia przedszkola.

11 grudnia zaproszono licznych gości, przedstawicieli władz miejsko – oświatowych na czele z burmistrzem miasta Pruchnik oraz władz kościelnych w osobie Ks. Proboszcza, jak również rodziców przedszkolaków. Dzieci z wszystkich grup wiekowych uświetniły akademię wierszem, piosenką i tańcem.
Na zakończenie Ksiądz proboszcz po wspólnej modlitwie poświęcił przedszkole, odwiedził wszystkie sale oraz znalazł chwilę żeby porozmawiać z dziećmi i odpowiedzieć na ich wiele, czasami niezręcznych, pytań, np. „Co ksiądz robi w konfesjonale? - Śpi!” (Odpowiedź 3 – latki z grupy „Krasnale”)

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie do przedszkola, w tak ważnym dla nas dniu.