016 628-80-42  lub  

Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

Data publikacji: 26.01.2013

Styczeń, to czas w kalendarzu przedszkolnym pełen wielu ważnych dat, jednak najistotniejszymi z nich są 21 i 22 stycznia. Dzień Babci i Dzień Dziadka to uroczystości, które uświetniają te zimowe daty.

Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.

Więc dziś spróbujcie zapamiętać. Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie: kochajcie dziadków swych i babcie. 

 

W naszym przedszkolu uroczystość Dnia Babci i Dziadka przybiera zawsze wyjątkowy charakter. Dzieci długo się do niej przygotowują. Z pomocą nauczycieli i rodziców, cierpliwie uczą się tematycznych wierszy i piosenek, zimowych poleczek i walczyków.
Również i w tym roku przygotowania trwały od pierwszych dni stycznia, a gdy zbliżyła się wyznaczona data gościliśmy najmilszych Seniorów. Dzieci zaprezentowały przygotowane programy artystyczne oraz obdarowały gości drobnymi upominkami.
Te rodzinne spotkania, były pełne wzruszeń i silnych emocji. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone przez Samorządowe Przedszkole nr 1 w Pruchniku.
ul. Szkolna 12, 37-560 Pruchnik, tel.: 016 628-80-42, e-mail:
realizacja i CMS: omnia