I Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Data publikacji: 11.04.2013

Nasze uszy słyszą świat ...

Każdy z nas ma dwoje oczu,
które widzą wszystko, widzą wszystko.
Błękit nieba, biały domek,
zieleń traw i listków, traw i listków.

Uszy słyszą ptaków śpiew,
dzwonki deszczu, granie drzew.
A nad stawem chmary żab,
nasze uszy słyszą świat.

Każdy z nas ma jeden nosek,
do wąchania kwiatków, do wąchania.
Czasem także do kichania, do kichania,
lecz na szczęście rzadko.

Uszy słyszą ptaków śpiew,
dzwonki deszczu, granie drzew.
A nad stawem chmary żab,
nasze uszy słyszą świat.

Wraz z pierwszymi zwiastunami wiosny w naszym przedszkolu zaczęły mocniej rozbrzmiewać wiosenne dźwięki, słoneczne melodie i radosne piosenki - do wspólnej muzycznej zabawy zaprosiliśmy naszych kolegów z Oddziałów Przedszkolnych w obrębie Gminy Pruchnik.

Wspólne muzykowanie będzie możliwe dzięki nowej inicjatywie w naszym przedszkolu, a mianowicie I Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Pruchniku, który odbędzie się 17 maja o godzinie 9.00 w sali widowiskowo - teatralnej przedszkola. Swoje uczestnictwo potwierdziło już kilka oddziałów przedszkolnych.

Celem przeglądu jest:
Prezentacja aktualnych osiągnięć przedszkolaków;
Kultywowanie różnorodnych form śpiewu;

Dzięki zaangażowaniu Kadry Przedszkola oraz dużym wsparciu ze strony rodziców 11 kwietnia zorganizowaliśmy Pierwszy Etap Przeglądu o charakterze wewnętrznym. Z każdej grupy wyłoniono dwoje reprezentantów, którzy zaśpiewali przygotowaną wcześniej z rodzicami i nauczycielkami piosenkę. W poszczególnych grupach wystąpili:

Grupa Krasnale
Martynka
Maja

Grupa Misie
Wiktoria
Pawełek

Grupa Puchatki
Karol
Roksana

Grupa Biedronki
Aurelka

Grupa Motylki
Gabrysia
Patryk

Dzieci odważnie występowały, a ich wokalne osiągnięcia nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami, a co najważniejsze gromkimi brawami ze strony kolegów, koleżanek i nauczycieli.

Cały projekt Przeglądu podlega pieczy pani Bernardy Pięciorek oraz Anny Wójcickiej, które zorganizowały całe przedsięwzięcie wspierane przez przedszkolną rodzinę: pomysłami, dekoracjami.
Szczególną rolę w przygotowaniach odegrała pani Pięciorek, która pukając do serc i „portfeli" mieszkańców Pruchnika znalazła grupę sponsorów.

Streit & Figiel
Biuro Rachunkowe
w Jarosławiu
Pl. Mickiewicza 11

Sz. P. Krystyna Wójcicka i Teresa Górska
Apteka w Pruchniku
ul. Jana Pawła II 3

Sz. P. Pracownicy
Sklepu EKO w Pruchniku
ul. Ks. Br. Markiewicza 11 a

Sz. P. Pracownicy
Apteki „Eliksir" w Pruchniku
ul. Ks. Br. Markiewicza 11 a

Dzięki ich zaangażowaniu dzieci otrzymały ciekawe upominki, a uśmiech na ich twarzach stanowił rekompensatę poniesionych kosztów i trudów.

Dzięki zaangażowaniu pracownika Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku pana Pawła Szykuły w muzyczną oprawę przedsięwzięcia mieliśmy profesjonalną obsługę dźwiękową. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i zapraszamy 17 maja do dalszej współpracy.

Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,
wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.

Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną Naszej Placówce
z serca DZIĘKUJĄ