W Świecie Teatru i Ekologi

Data publikacji: 28.04.2013

Śmieciowe klopoty z Teatrem Bazyl

„Kosmiczne kłopoty" to kolejne z cyklu, spotkanie dzieci ze sztuką Teatru. 24 kwietnia wszystkie przedszkolaki wyruszyły do Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku gdzie czekali na nas aktorzy zaprzyjaźnionego Teatru Bazyl.
Nowe miejsce, ciekawa tematyka przedstawienia i zaangażowanie widzów w akcje i wydarzenia na scenie zaowocowało zainteresowaniem dzieci zagadnieniem ekologii.

Razem z bajkowymi postaciami dzieci poznały i utrwaliły sobie założenia dbania o florę i faunę. W czasie przedstawienia przedszkolaki wspólnie z aktorami i pacynkami Eko-ludków - Fibi i Zibi próbowały odpowiedzieć na pytania:
-Co to są śmieci?
-Skąd się biorą?
-Co robimy ze śmieciami, odpadami?
Dzieci doszły do wniosku, że każdy z nas, jest na co dzień „Producentem śmieci", tak jak Eko-potwór w bajce. Aktorzy wraz z pacynką Jeża i Gąsienicy zachęcili dzieci do segregowania odpadów w domu i przedszkolu, wykorzystując worki na szkło, plastik, papier.

Ponieważ nasze przedszkole od kilku lat realizuje szereg programów o charakterze ekologicznym, treść przedstawienia była bliska przyjetym priorytetom. Kontynuacja tematu „ekologicznych kłopotów" miała swój wyraz w grach i zabawach dowolnych i zorganizowanych realizowanych w poszczególnych grupach w dalszej części dnia.