998 - "Bezpieczny Przedszkolak"

Data publikacji: 22.05.2013

998 - Strażak Przyjaciel Przedszkolaka

„Bezpieczny Przedszkolak" - to cykl akcji realizowanych w przedszkolu, których celem jest kształtowanie bezpiecznych zachowań u dzieci oraz umiejętności zachowania się w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu lub życiu dziecka.
W ramach tych działań podejmujemy współpracę z instytucjami publicznymi, które winny dbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Cykliczne spotkania z : Policją, Strażą Graniczną, Żołnierzami, Leśnikiem, stanowią podstawę dla zapoznawania dzieci z nowymi zagadnieniami oraz zwiększenie skuteczności oddziaływania na wykształcenie bezpiecznych zachowań u dzieci.
Istotnym elementem tego dydaktyczno - wychowawczego procesu jest współpraca ze Strażą Pożarną. W związku z powyższym zaprosiliśmy do przedszkola Strażaków - przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchniku.
Strażacy rozmawiali z dziećmi o celu swej pracy, zadaniach podejmowanych na co dzień, sposobach ratowania życia i zdrowia ludzi i zwierząt. Dzieci miały możliwość założenia elementów stroju strażaka oraz potrzymania niezbędnych w jego pracy atrybutów. Przed przedszkolem na dzieci czekała ogromna niespodzianka - wóz strażacki. Przedszkolaki uczestniczyły w pokazie wykorzystywania pomp i wężów strażackich - chętni pomagali trzymając wąż.
Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji.
Kontynuacja poruszanych zagadnień obejmowała tematyczne cykle zabaw zorganizowanych i dowolnych podejmowanych przez nauczycielki w poszczególnych grupach.