Święto Flagi

Data publikacji: 26.04.2013

„Czując się odpowiedzialnym za to wielkie wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska... uczmy naszych wychowanków już najmłodszych lat kochać ojczyznę"

W poniedziałek 26 kwietnia 2013 całe przedszkole tonęło w ojczystych barwach, wszędzie powiewały biało - czerwone flagi i chorągiewki własnoręcznie wykonane przez dzieci.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest najmłodszym polskim świętem państwowym. Obchodzi się je od siedmiu lat i coraz powszechniej widać flagi powiewające na urzędach i domach prywatnych. Dzień Flagi uroczyście obchodzony w pruchnickim przedszkolu od sześciu lat jest doskonałą okazją do poznawania historii Polski i symboli narodowych, kształtuje tożsamość narodową najmłodszych obywateli, oczywiście na miarę ich możliwości.

W tym roku swym występem Święto flagi uświetniły dwie grupy: „Misie" i „Puchatki". Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce o narodowym charakterze. Po zakończonej uroczystości wspólnie przemaszerowały uliczkami Pruchnika wstępując do urzędów i sklepów. Dzieci obdarowywały spotkanych przechodniów małymi flagami - symbolami Święta Flagi.

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień - to miłość, biel - serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.