„Gimnazjaliści czytają przedszkolakom”

Data publikacji: 10.06.2013

Niezwykły widok kiedy obok naszych malców na przedszkolnym dywanie zasiedli gimnazjaliści, a jednak ...

8 czerwca w naszym przedszkolu pojawiła się kilkuosobowa grupka pruchnickiej młodzieży, było to możliwe dzięki zorganizowaniu przez panią Katarzynę Capik akcji „Gimnazjaliści czytają dzieciom". Założenia tej inicjatywy są zgodne z realizowaną w przedszkolu Kampanią Cała Polska Czyta Dzieciom z chęcią więc zaprosiliśmy gimnazjalistów do naszych sal.

Spotkanie z przygodami znanego przez dzieci żółwika Franklina, bohatera książeczek autorstwa P. Bourgeois,
B. Clark, przeniosło nas w świat dziecięcych problemów i dylematów.

Dialogowa forma prezentacji oraz wykorzystanie rekwizytów pobudzało wyobraźnię i skupiało uwagę przedszkolaków. Dzięki profesjonalnemu podejściu pani Capik dzieci miały możliwość kreowania przygód żółwika oraz doświadczenia współuczestniczenia w czytaniu ze starszymi kolegami. Zachęcane dzieliły się własnymi obserwacjami, doświadczeniami i opiniami.

Dzieci dziękowały, za tak ciekawe spotkanie z bajeczką na wiele sposobów: oklaskami, śpiewem, ale co najcenniejsze uwagą i uśmiechem.

Dziękujemy i zapraszamy częściej!