Dzień Marchewki - zdrowo i kolorowo

Przedszkole Samorządowe w Pruchniku bierze udział w konkursie Tymbarku i Kubusia na Kubusiowego Przyjaciela Natury. W ramach tego programu realizowane są liczne zajęcia i zabaw eksperymentalne o charakterze ekologicznym.
W ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury zorganizowano w grudniu Dzień Marchewki. Do marchewkowej akcji dołączyły również Motylki. Zajęcia miały na celu przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury, na przykładzie marchewki.
Motylki urządziły Marchewce urodziny, jako szczególni goście wystąpili w uroczystych pomarańczowych strojach. Na urodzinach nie mogło zabraknąć Marchewkowego Tortu - dzieci przyrządziły tort z marchewkowej surówki. Samodzielnie starły marchewkę i jabłka pokroiły pozostałe składniki, a całość doprawiły cukrem.
Na koniec dzieci odśpiewały Marchewkowej solenizantce 100 lat, z najlepszymi życzeniami urodzinowymi zdmuchnęły z tortu świeczkę
Po tych uroczystościach dzieci spałaszowały ze smakiem Marchewkowy tort i wzniosły toast za zdrowie solenizantki marchewkowym sokiem, który musiały znaleźć wśród innych napojów.